Dalinkitės šia informacija:Share on Facebook
Facebook

Pavasaris jau čia. Nors oras Šiaurės Europoje ir nėra pats maloniausias, bet pats laikas išeiti į lauką pakvėpuoti. Praleiskite dieną lauke su bičiuliais ar šeimos nariais, drauge užsiimdami smagia veikla, ir gaukite tiek saulės, kad galėtumėte papildyti savo vitamino D atsargas.

shutterstock_270113942Duosime jums užduotį: šį savaitgalį praleiskite visą dieną lauke. Apsivilkite patogią, oro sąlygas atitinkančią aprangą, įsimeskite į kurpinę maistingų užkandžių ir maisto pietums, pasiimkite kartu savo draugus, šeimos narius ir visi smagiai praleiskite laiką! Galite važinėtis dviračiais, jodinėti, plaukioti baidarėmis, kopti į kalnus, vaikščioti po miestą ar tiesiog atsipalaiduoti ir užsiimti kokia nors veikla gražiame parke. Kad ir ką bedarytumėte, lauke praleista diena jums tikrai bus į naudą.

Šiuo metų laiku pravartu pasirūpinti karštais pietumis – jei kartais saulė pasislėptų, tokiu būdu galėtumėte sušilti. Pagaminkite skanią, maistingą sriubą, kurią galėtumėte laikyti termose maistui. O gal paruoškite žalią sriubą? Pabandykite šį paprastą receptą su žaliaisiais žirneliais.

Jums reikės ( 4 porcijoms):

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

Susmulkinti 2 salierų kotai

2 susmulkintos morkos

1 susmulkintas vidutinio dydžio svogūnas 1 susmulkinta česnako skiltelė

2 kubeliai daržovių sultinio

1 l vandens

600 g šaldytų žirnelių

Šiek tiek šviežių mėtų

Druskos

Šviežiai maltų pipirų

Gaminimo eiga

Į didelę keptuvę įpilkite 1 šauktą alyvuogių aliejaus ir įkaitinkite. Įdėkite susmulkintus salierus, morkas, česnaką ir lengvai apkepinkite apie 5 minutes, pamaišydami mediniu šaukštu.

Į ąsotį su karštu vandeniu įdėkite sultinio kubelius. Maišykite, kol kubeliai ištirps.

Įpilkite sultinį į keptuvę su daržovėmis, sudėkite žirnelius. Sumaišykite ir leiskite užvirti.

Sumažinkite temperatūrą, uždėkite dangtį ir troškinkite apie 10 minučių.

Kai žirneliai suminkštės, nuimkite keptuvę nuo ugnies, pagardinkite druska, pipirais ir mėtų lapeliais.

Maišytuvu (ar rankiniu trintuvu) sutrinkite sriubą, kad masė taptų vientisa.

Gero apetito!

 

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>