Dalinkitės šia informacija:Share on Facebook
Facebook

Kokiu laiku gyvenate: realiu ar tuo, kurį rodo laikrodis? Sakoma, kad laikrodis rodo laiką, kuris neatitinka realybės. Gyvename realiu laiku – pasaulyje, kuriame laikas bėga, kai yra smagu, ir slenka, kuomet atlieki privalomus darbus. Laikas – tai, ką jūs sukuriate patys, o ką sukuriate ,– galite ir valdyti. Jei norite tinkamai vadovauti savo verslui, turite liautis riboti save tokiais pasakymais, kaip „neturiu pakankamai laiko‟ ar „šiandien netinkamas laikas‟.    

Yra tik trys laiko leidimo būdai: mąstymas, pokalbiai ir darbai. Tai sudaro jūsų darbo dieną, ir nuo jūsų priklauso, kaip šias veiklas organizuojate. Kaip verslininkus, jus dažnai trukdys ar nukreips dėmesį kitur. Nors ir negalite pašalinti kliūčių, galite pasakyti, kiek laiko joms skiriate ir kiek laiko lieka mąstymui, pokalbiams ir darbams, kurie leis sulaukti sėkmės.

Patariame susidaryti tvarkaraštį visai savaitei ir užsirašyti visas mintis, pokalbius ir darbus. Tokiu būdu galėsite matyti, kiek nuveikiate dienos metu ir kaip išnaudojate pačius svarbiausius momentus. Pastebėsite, kiek laiko skiriate rezultatyviai veiklai ir kiek sugaištate rezultato neduodančioms mintims, pokalbiams bei darbams.

shutterstock_221601982Bet kokiai veiklai ar pokalbiui, kurie yra svarbūs jūsų sėkmei, reikia turėti paskirtą laiką. Sudarykite privalomų darbų tvarkaraštį, paskirstykite laiko intervalus patiems svarbiausiems apmąstymams, pokalbiams ir darbams. Užrašykite laiką, kuomet pradėsite ir baigsite. Laikykitės privalomų darbų atlikimo tvarkos.

Būtų gerai kasdien pirmąsias 15 minučių skirti dienos veiklos planavimui. Nepradėkite dienos, kol nebaigėte planuoti laiko. Prieš kiekvieną skambutį ar užduotį penkias minutes pagalvokite, kokio rezultato norite pasiekti. Tokiu būdu dar prieš pradėdami, galėsite suprasti, kokios sėkmės tikitės. Po skambučio ar atlikto darbo dar kartelį penkias minutes pagalvokite ir nuspręskite, ar pasiekėte trokštamo rezultato. Jei ne, pagalvokite, ko trūko? Kaip padaryti, kad kito skambučio ar kito darbo metu to netrūktų?

Kai pripažinsite faktą, jog laikas yra jūsų kūrinys, jį bus lengviau kontroliuoti ir valdyti. Pasižymėkite privalomus darbus savo kalendoriuje ir daugiausia laiko skirkite mąstymui, pokalbiams ir darbams, kurie leis išvysti rezultatus!

Sėkmės!

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>